Iwona & Sebastian – plener ślubny w Krakowie

Filmowanie ślubów Kraków, czyli stolica małopolski jest idealnym miejscem na plener ślubny i zaskoczy Was nawet w turystycznych miejscach.

Nasza współpraca z Iwoną i Sebastianem trwała długo, dłużej niż zwykle udaje się nam współpracować w Parami Młodymi. Głównie za sprawą tego, że mieliśmy możliwość zrealizowania pleneru ślubnego dopiero rok po ślubie. Kiedy pierwszy raz rozmawialiśmy o plenerze ślubnym i padła propozycja Krakowa i Wawelu zastanawialiśmy się jak zrealizować zdjęcia i film ślubny w nietuzinkowy sposób. Możecie poświęcić 2 minuty, żeby zobaczyć klip z tego dnia i sami ocenić efekty naszej pracy.

Filmowanie ślubów Kraków, czyli jesień w mieście na 100%

Jeśli zastanawiacie się nad tym, jaka jest najlepsza pora roku na zdjęcia ślubne lub w ogóle plenerowe? Odpowiedzmy Wam KAŻDA. Możemy odnaleźć magię w każdej aurze i praktycznie każdym krajobrazie. Zachwycić się cudownymi darami wiosny robiąc sesje w rozkwitającym w sadzie, zimowy górski plener z obficie ośnieżonymi dolinami wydaje się równie dobrym pomysłem. Jeśli jednak zapytacie nas, jaka jest nasza ulubiona pora na sesje ślubne i filmy plenerowe to jest nią zdecydowanie jesień.

Jesień, a szczególnie wczesna jesień oferuje różnorodną paletę kolorów. Soczyste letnie zielenie, ciepłe pomarańcze i czerwienie. Jeśli tylko chcemy, możemy wykorzystywać wspaniały potencjał tej pory roku do zdjęć i filmów, jedne co nas ogranicza to niestety krótki dzień i ekspozycja słoneczna, która skraca się jeszcze bardziej im bliżej nam do zimowych miesięcy. Dodać też należy, że jesień w mieście prezentuje się wyjątkowo okazale. Właśnie ten potencjał staraliśmy się wykorzystać podczas filmowania i fotografowania Iwony i Sebastiana.

filmowanie ślubów kraków

Sesja ślubna w mieście, czyli filmowanie ślubów Kraków

Zastanawiacie się może, dlaczego zdecydowaliśmy się na zdjęcia na krakowskim Rynku i Zamku na Wawelu? Miejsca te wydają się lokalizacjami tak popularnymi, jeśli chodzi o plenery, że aż trudno sobie wyobrazić jak zrealizować w nich oryginalne ujęcia i zdjęcia. Nie jesteśmy jednak przeciwnikami korzystania z takich popularnych miejsc. Wydaje się nam, że to iż inni korzystają z jakieś lokalizacji do fotografowania nie jest wystarczającym powodem do tego, żebyście to właśnie Wy z niej nie skorzystali. Trudności może tutaj jednak nastręczyć uzyskanie niepowtarzalnej kompozycji ujęć, które nie będą przypominały innych. Tutaj z pomocą przychodzi Kraków i wprawni fotografowie i filmowcy.

Filmowanie ślubów Kraków, jak zrobić plener inny niż wszystkie

Zapytacie, jak to zrobić? W jaki sposób uzyskać ten oryginalny efekt, ale może też czy on musi być aż tak bardzo oryginalny? Wydaje się, że nie musimy aż tak bardzo popadać w obsesję wyjątkowych kadrów, jeśli jesteśmy fanami klasycznej fotografii. To jednak co możecie zrobić to szukać innej perspektywy, szczególnie w przypadku filmowanie ślubów Kraków proponuje wiele jeszcze mało wykorzystanych lokalizacji i nie tylko. Może warto zastanowić się nad tym, jak pokazać krakowski Rynek lub Wawel z innej perspektywy?

Jednocześnie to, co my staraliśmy się ująć w filmie to absolutny czar Starego Miasta i krakowskiej architektury. Krużganki na Wawelu zapierają dech w piersi co wydaje się nam nieskromnie, że szczególnie udało nam się oddać na zdjęciach i filmie ślubnym. Gra cieni w zdjęciu, które jest miniaturą pliku filmowego wydaje się przepiękna ilustracja złożoności architektonicznej Zamku, a ujęcia z drona wykonanie w Rynku doskonale pokazują wielkie przestrzenie rozległość tego miejsca. Wszystko to wspaniale pasuje do sesji ślubnej.

Czy Kraków wystarczy? Filmowanie ślubów Kraków, czyli jakie mamy możliwości.

Nie trzeba chyba wspominać jaką przyjemnością było fotografowanie i filmowanie w takich miejscach.
Pod tym względem miejskie plenery i zdjęcia przebijają te zrobione w naturze. Chociaż oczywiście jest to z pewnością kwestia indywidualnych preferencji zarówno Pary Młodej jak fotografów. Nie miej jednak serdecznie polecamy Kraków, zarówno jego zakamarki, jak i najbardziej turystyczne miejsca na filmowanie ślubów i fotografię plenerową, z pewnością Was nie zawiodą.

Inny nasz film z pleneru ślubnego możecie znaleźć tutaj: Michalina & Christopher – Miejski plener ślubny w Nowym Jorku lub tutaj: Kasia & Artur – Plener ślubny w Wenecji

Więcej interesujących informacji na temat Zamku Królewskiego na Wawelu, które mogą Wam pomóc w organizacji własne sesji plenerowej odnajdziecie na ich stronie internetowej.

Filmowanie ślubów Kraków, zerknijcie jeszcze tutaj: Iwona i Sebastian – Fotografia ślubna Kraków

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI, ABY POZNAĆ NASZE PAKIETY
ORAZ OTRZYMAĆ INDYWIDUALNĄ OFERTĘ
O NAS

Jesteśmy pasjonatami opowiadania historii, zawodowymi filmowcami, edytorami i fotografami. Naszym celem jest, żeby wszystkie tworzone przez nas reportaże ślubne doskonale odzwierciedlały Was i Waszą historię. Staramy się, aby nasze prace pozwalały Wam wrócić do dnia ślubu i ponadczasowych wspomnień z nim związanych.

OFERTA

Tworzymy wyjątkowe zdjęcia i filmy ślubne, dzięki którym Wasze wspomnienia zostaną z Wami na dłużej w najpiękniejszej formie. W naszej ofercie znajdziecie, fotografie i film ślubny, sesje plenerowe, teledyski same day edit i filmowe zaproszenia ślubne. Mieszkamy w Łodzi, dzięki czemu łatwo nam działać na terenie całego kraju i Europy.

KONTAKT