Pytania i odpowiedzi – czyli wszystko co musicie wiedzieć.

Pytania do fotografa i kamerzysty na wesele. Wszystko o co chcielibyście zapytać przed ślubem.

Kim jest fotograf i kamerzysta na wesele?

Fotograf i kamerzysta na wesele, to słowa które znaczą wiele, ale jednocześnie o ludziach którzy wykonują ten zawód nie mówią prawie nic.

Pozwólcie zatem na dłuższą opowieść o nas. Jesteśmy zawodowymi twórcami filmu i fotografii. Znaczy to tyle, że jest to nasza „full time job” i jesteśmy z tego powodu szczęśliwi i dumni. Oznacza to też, że każdego dnia doskonalimy nasz warsztat również w filmach komercyjnych i fotografii reklamowej. Jeździmy na warsztaty, szkolimy się, czytamy, poszukujemy nowych rozwiązań i przewijamy ujęcia w filmach, żeby jeszcze raz się im przyjrzeć 🙂

Jak pracujemy?

Długa zastanawialiśmy się nad tym, czy nasza praca w dzień Ślubu powinna być bardziej reportażowa, kiedy jesteśmy obserwatorami, czy też powinniśmy bardziej kontrolować przebieg zdarzeń, uzupełniając je o naszą pracę reżyserką. Oba te podejścia mają swoje plusy i minusy, finalnie nie rozstrzygnęliśmy tego dylematu, w związku z czym zdecydowaliśmy się na rozwiązanie pośrednie. W dniu ślubu bardziej skupiamy się na reportażu, mniej ingerując w przebieg wydarzeń, żeby nie zaburzać ich naturalnego, często bardzo emocjonalnego biegu. Natomiast podczas plenerów możecie liczyć na wiele naszych wskazówek i pomysłów.

Gdzie pracujemy?

Mieszkamy w centrum Polski, a dokładniej w Łodzi. Poza tym, że jest to naprawdę doskonałe miejsce do życia, jest to też idealna lokalizacja umożliwiająca pracę w całej Polsce, dlatego że praktycznie wszędzie jest dla nas blisko. Nawet jeśli wydaje się, że Łódź jest bardzo odległym miejscem, piszcie śmiało, z przyjemnością do Was przyjedziemy, uwielbiamy podróżować. Jeśli spojrzeliście już w zakładkę filmy lub zdjęcia wiecie, że nie ograniczmy się do pracy Polski i mieliśmy wielką przyjemność realizować też reportaże ślubne na całym świecie, bardzo nas to cieszy i nie ukrywamy, że jest to jeden z czynników, dla których kochamy to, co robimy.

Jakie robimy filmy i dlaczego właśnie takie?

Naszym celem jest tworzenie filmów ślubnych, które z przyjemnością będzie się oglądało zarówno teraz, jak i za 10 – 20 lat. Nie znaczy to jednak, że nie śledzimy obecnych trendów w filmie ślubnym. Wychodzimy z założenia, że nie tylko klasyczne filmy mogą być ponadczasowe, jednak klasyczna elegancja w filmie zawsze broni się sama. Dlatego staramy się połączyć klasykę z najnowszymi trendami, osiągając w ten sposób wyjątkowy efekt. 

Czym się inspiruje fotograf i kamerzysta na wesele?

Jesteśmy wielkimi pasjonatami kina, nie tylko filmów fabularnych, ale też dokumentów, każda forma filmowa może nieść ze sobą wielką moc inspiracji. Śledzimy trendy w filmie i fotografii ślubnej, dzięki czemu filmy, które tworzymy nie są dziełem przypadku, tylko efektem naszych i Waszych pomysłów. Najwspanialszą inspiracją w tworzeniu filmów są jednak nasi klienci, którzy mają wielki wpływ na naszą pracę, nie tylko poprzez swoje pomysły, ale również tym jacy są i jaką energię wnoszą do filmu lub zdjęć, a wszystko to przekłada się na finalny efekt.

Co nas wyróżnia?

Precyzja i luz, jeśli jesteście sobie w stanie wyobrazić połączenie tych dwóch cech, to właśnie tacy jesteśmy. Jeśli szukacie bardzo przyjaznej ekipy filmowej, której nie umknie żaden szczegół Waszego Ślubu, to doskonale trafiliście. Przy montażu filmu staramy się, żeby nie było w nim przypadkowych kadrów i żeby w całości oddawał nie tylko wspaniałą zabawę, jaka będzie Wam towarzyszyć, ale żeby też były w nich chwile wzruszające i romantyczne.

Jak wygląda nasz dzień pracy – fotograf i kamerzysta na wesele w akcji?

W dniu Ślubu dzień pracy rozpoczyna się zwykle bardzo wcześnie, głównie dlatego, że przygotowania są często najkrótszym, ale też najbardziej pracochłonnym i czasochłonnym etapem do zrealizowania. Bywają też doskonałą okazją do rejestracji wielu wzruszeń i radości. Wielkimi krokami nadchodzi moment samego Ślubu, czyli czas wielkiego skupienia zarówno dla nas, jak i Pary Młodej. Późniejsze przyjęcie to zwykle duży ładunek dobrych emocji, wspaniała atmosfera zawsze się nam udziela. Zazwyczaj pracę kończymy około 1 w nocy, czyli jesteśmy z Wami około 12-15 godzin.

Plener w dniu Ślubu czy w inny dzień?

Plener w dniu ślubu jest zawsze doskonałym pomysłem, rządzi się on jednak swoimi prawami, jest krótki i wymaga od Pary Młodej chwilowego opuszczenia przyjęcia, nie zawsze jest to możliwe. Nie mniej jednak jest doskonałym uzupełnieniem teledysku ślubnego. Nasz film z plenerem w dniu ślubu możecie zobaczyć tutaj: Magdalena i Mateusz – Stodoła Celinka.

Jeśli chodzi o plener w innym dniu, pozwala on zrealizować dużo więcej materiału i naprawdę może wiele wnieść do filmu, nadając mu bardzo klimatyczny charakter. Obie formy jesteśmy w stanie dostosować do potrzeb naszych klientów, z przyjemnością realizujemy nawet bardzo szalone pomysły.

fotograf i kamerzysta na wesele

fotograf i kamerzysta na wesele

fotograf i kamerzysta na wesele fotograf i kamerzysta na wesele fotograf i kamerzysta na wesele

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI, ABY POZNAĆ NASZE PAKIETY
ORAZ OTRZYMAĆ INDYWIDUALNĄ OFERTĘ
O NAS

Jesteśmy pasjonatami opowiadania historii, zawodowymi filmowcami, edytorami i fotografami. Naszym celem jest, żeby wszystkie tworzone przez nas reportaże ślubne doskonale odzwierciedlały Was i Waszą historię. Staramy się, aby nasze prace pozwalały Wam wrócić do dnia ślubu i ponadczasowych wspomnień z nim związanych.

OFERTA

Tworzymy wyjątkowe zdjęcia i filmy ślubne, dzięki którym Wasze wspomnienia zostaną z Wami na dłużej w najpiękniejszej formie. W naszej ofercie znajdziecie, fotografie i film ślubny, sesje plenerowe, teledyski same day edit i filmowe zaproszenia ślubne. Mieszkamy w Łodzi, dzięki czemu łatwo nam działać na terenie całego kraju i Europy.

KONTAKT