Iwona & Sebastian – sesja ślubna na Wawelu

Jak bardzo fotogenicznym miastem jest Kraków? Każdy fotograf ślubny Kraków powie Wam, że niesamowicie fotogenicznym. Przeczytanie tego wpisu zajmie Wam 5 minut, a opowiemy w nim o sesji w najpiękniejszych lokalizacjach Krakowa.

Wszystko zaczyna się od pomysłu

Jak wiecie, na stałe mieszamy w Łodzi i to właśnie z tego miasta wyruszamy na dalekie i bliskie wyprawy, żeby filmować Wasze śluby i robić dla Was, a w zasadzie z Wami zdjęcia. I chociaż naszym najukochańszym miastem nadal pozostaje Łódź, musimy przyznać, że Kraków, jeśli chodzi o ilość lokalizacji do fotografowania, jest zupełnie wyjątkowy. Głównie ze względu na wspaniałą różnorodność. Znajdziecie tam wyjątkową zabytkową architekturę, jak Rynek i Zamek Królewski na Wawelu, Bulwary Wiślane, Kopiec Kościuszki, klimatyczny Kazimierz, ale również bardzo interesujące Pogórze ze swoją trudną historią, ale nadal pełne uroku i mniejszego gwaru niż bardziej turystyczne Stare Miasto.

Wracając więc do naszej opowieści, dziękujemy bardzo za przemiłą współpracę Iwonie i Sebastianowi, których plener ślubny możecie w tym wpisie zobaczyć. Na te sesję musieliśmy długo czekać, ale zdecydowanie było warto. Tym bardziej że w swoim portfolio nie mieliśmy jeszcze zdjęć z Krakowa.

Fotograf ślubny Kraków, czyli poszukiwanie miejsca na sesję zdjęciową

Pisząc na temat poszukiwania miejsc na sesję musimy poświęcić chwile wyborowi lokalizacji jako takiej, a kolejną chwilę bardziej szczegółowemu planowi zdjęć. Pomysł, na sesję Iwony i Sebastiana powstał dość spontanicznie, a wybór poszczególnych lokalizacji zostawiliśmy Parze Młodej. Co może pójść źle na zdjęciach w Krakowie? Warunkiem jest to, że muszą to oczywiście być miejsca nie oddalone od siebie długim dystansem i dostępne. Przez dostępne rozumiemy, że zawsze sprawdzamy godziny otwarcia oraz warunki robienia zdjęć w danej lokalizacji. Jest to absolutny must have, ponieważ bez tego skąd inąd prostego planowania można zmarnować wiele czasu i finalnie nie skorzystać z dnia zdjęciowego w sposób jaki oczekujecie.

Ciekawostka: „Możliwość filmowania i fotografowania w Tatrzańskim Parku Narodowym wymaga pisemnego zezwolenia dyrektora Parku, które wydaje się po złożeniu wniosku.” Szczęśliwie bilet na sesje ślubne można wykupić online w dniu sesji, ale ten przykład dobrze obrazuje, że przezorność w sprawach organizacyjnych jest uzasadniona i bardzo potrzebna.

Wydaje się to może zaskakujące, ale najwspanialej na zdjęciach prezentuje się sam Wawel, wydawać by się mogło, że najbardziej popularna lokalizacja jaką można wykorzystać na sesję ślubna w Krakowie. Wyjątkowo tłum turystów przerzedził się w trakcie robienia zdjęć, a w cieniu krużganków mieliśmy dużo czasu niezakłócanego przez zwiedzających.

Jeśli jesteście ciekawi informacji na temat aktualnych wydarzeń oraz ciekawych miejsc w stolicy Małopolski to możecie odnaleźć je w oficjalnym serwisie miejskim miasta Krakowa.

Zamek w Przegorzałach czyli fotograficzna alternatywa w Krakowie

Jeśli chcecie kontynuować klimat zabytkowej zamkowej architektury w miej turystycznym miejscu, warto sprawdzić Zamek w Przegorzałach. Zlokalizowany niedaleko krakowskich błoń i relatywnie blisko śródmieścia staje się idealna lokalizacją na dopełnienie sesji w klimacie starego Krakowa.

Ujęcia zrealizowane na tarasie Zamku w Przegorzałach z panoramą na skałki Przegorzelskie i Wisłę, ciekawe przełamały miejski plener i dodały trochę naturalnego krajobrazu do całej sesji, zachowując jednocześnie klimat starej architektury.

Samą wyprawę do Krakowa uważamy za bardzo udaną. Tym bardziej że aktualnie z Łodzi tę trasę pokonujemy w 3 godziny, więc można zrealizować zdjęcia i ujęcia jednego dnia, wracając wieczorem do domu. Przy założeniu oczywiście, że do tychże zdjęć i ujęć dysponujemy dwoma osobami.

Interesujące miejsca na zdjęcia w Krakowie

Inne interesujące miejsca na zdjęcia w Krakowie, z których nie skorzystaliśmy tym razem ale z pewnością zrobimy to przy najbliższej okazji to:

  • Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius
  • Mały Rynek
  • Kazimierz
  • Kładka Ojca Bernatka

oraz kilka innych, ale zostawimy je dla siebie, żeby móc Was czymś zaskoczyć przy okazji opowieści z kolejnej sesji.

fotograf ślubny Kraków
fotograf ślubny Kraków
fotograf ślubny Kraków
fotograf ślubny Kraków
filmowanie ślubów kraków
fotograf ślubny Kraków

Jeśli szukacie podobnych sesji ślubnych zrealizowanych w mieście, możecie sprawdzić nasz plener za oceanem: Michalina & Christopher – Miejski plener ślubny w Nowym Jorku lub przenieść się na chwilę do Italii za sprawą tych zdjęć: Kasia & Artur – Plener ślubny w Wenecji.

Film z pleneru z Iwoną i Sebastianem, możecie zobaczyć tu: Iwona & Sebastian – plener ślubny w Krakowie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI, ABY POZNAĆ NASZE PAKIETY
ORAZ OTRZYMAĆ INDYWIDUALNĄ OFERTĘ
O NAS

Jesteśmy pasjonatami opowiadania historii, zawodowymi filmowcami, edytorami i fotografami. Naszym celem jest, żeby wszystkie tworzone przez nas reportaże ślubne doskonale odzwierciedlały Was i Waszą historię. Staramy się, aby nasze prace pozwalały Wam wrócić do dnia ślubu i ponadczasowych wspomnień z nim związanych.

OFERTA

Tworzymy wyjątkowe zdjęcia i filmy ślubne, dzięki którym Wasze wspomnienia zostaną z Wami na dłużej w najpiękniejszej formie. W naszej ofercie znajdziecie, fotografie i film ślubny, sesje plenerowe, teledyski same day edit i filmowe zaproszenia ślubne. Mieszkamy w Łodzi, dzięki czemu łatwo nam działać na terenie całego kraju i Europy.

KONTAKT