Marta & Kamil – Jesienny plener w Arkadii

Fotograf ślubny Warszawa, czyli czym może zaskoczyć nas plener w Arkadii, która odwiedzana nie pierwszy raz odkryła przed nami swoją nieznaną stronę.

Poznajcie Martę i Kamila, z którymi mieliśmy okazje zrobić tę późno jesienną sesję w miejscu, które jest doskonale zlokalizowane dla fotografów zarówno z Warszawy jak i z Łodzi, czyli w nieborowskiej Arkadii. Czytanie tego posta i oglądanie fotografii zajmie około 10 minut, tylko tyle dzieli Was od zapoznania się z tą ciekawą historią. Pod koniec podpowiadamy jeszcze klika innych ciekawych i sprawdzonych miejsc na plener ślubny niedaleko Łodzi i Warszawy.

Fotograf ślubny Warszawa, czyli znana nieznana Arkadia

Zacznijmy od lokalizacji. Arkadia a dokładniej Ogród Romantyczny Heleny Radziwiłłowej w Arkadii, powstawał od 1778 roku z inicjatywy Heleny Radziwiłłowej. Architektoniczną i ogrodową oprawę stworzył Szymon Bogumił Zug przy zaangażowaniu księżny. Pomysły szkicowali Jan Piotr Norblin i Aleksander Orłowski, realizował je Zug, a później Henryk Ittar. Wśród okazałych budowli jakie powstały w ogrodzie możemy wymienić Kaskadę i Chatę przy Wodospadzie (1781), Przybytek Arcykapłana (1783), Świątynia Diany (1783-1785) z plafonem Norblina wyobrażającym Jutrzenkę oraz Akwedukt (1784), szczególnie te ostatnie wspaniale sprawdzają się na zdjęciach, będąc doskonałym tlem dla par młodych.

W latach 1785-1789 Wyspie Topolowej powstał symboliczny Nagrobek Księżny z wieloznaczną sentencją łacińską Et in Arcadia ego, wzorowany na Grobowcu Jean Jacques Rousseau w Ermenoville, oraz Grota Sybilli, Chatki Filemona i Baucydy oraz Łuk Kamienny, Zakątek Melancholii, Brama Czasu, krąg ołtarzowy na Wyspie Ofiar. Później powstaje Dom Murgrabiego i Domek Gotycki nad Grotą Sybilli.

Zastanawiacie się czy te detale architektoniczne są istotne dla fotografa ślubnego? Odpowiedz brzmi, że dla każdego z pewnością nie. Dla nas tak. Uwielbiamy architekturę i historie danych miejsc. Pozwala to lepiej zrozumieć gdzie się znajdujemy i dzięki temu wprawdzie nie zawsze, ale często dodać trochę oryginalnego kontekstu zdjęciom.

Kończąc już wątek architektoniczny zacytujemy za Muzeum Nieborów i Arkadii „ Helena Radziwiłłowa zgromadziła w Arkadii bogatą kolekcję sztuki antycznej oraz rzeźb antykizujących i kopii dzieł antycznych, a także ,,starożytności” średniowiecznych i renesansowych, z których utworzyła swoiste muzeum w Świątyni Diany. Znalazły się w nim Głowa Niobe, Popiersie Rzymianki, grecko-rzymskie stele, sarkofagi i urny grobowe, ozdoby ogrodowe, architektoniczne elementy lapidariane oraz obiekty antykizujące, jak rzeźba Śpiącej Ariadny, popiersie Meleagra, młodego Rzyminina, Trójnóg Stanisława Augusta, a także manierystyczny Maszkaron Guglielmo della Porta i hermy dłuta Michałowicza z Urzędowa.

Podobny charakter mają dzieła sztuki wykonane na zamówienie księżny, jak Św. Cecylia dłuta Pietro Staggiego i Geniusz Śmierci Iwana Martosa. Osobliwością kolekcji są sprowadzone przez księżnę z Podola ,,baby”, kultowe rzeźby połowieckie z XII-XIII wieku.”

Z pewnością jest to miejsce, w którym czuć ponad trzystuletnią historię i ducha wcześniejszych zdarzeń. Kto wie, może nie bez powodu w pewnym dwuznacznym tego słowa znaczeniu jest to ogród romantyczny. Dzięki temu jest domem sztuki oraz miłość i tym bardziej doskonale nadaje się do fotografii ślubnej.

Czy warto łączyć sesje ślubną i rodzinną, fotograf ślubny Waszawa

Jak widzicie na część ujęć Marta i Kamil występują ze swoim synkiem. Naturalnie pojawia się pytanie czy taką sesję zdjęciową można zorganizować z dzieckiem. Naszym zdaniem wszystko można. Jeśli nie występujecie stricte w strojach ślubnych, zdjęcia robią się mniej formalne i taki maluch (oczywiście jeśli ma siłę oraz chęci) może wystąpić na kilu ujęciach. Staje się to wspaniałą okazją do uchwycenia kilku rodzinnych kadrów i stworzenia tym samym pamiątki na długo. Każdy fotograf ślubny Warszawa oczywiście może mieć swoje preferencje co do udziału dziecka i staramy się zawsze mieć to w pamięci.

Fotograf ślubny Warszawa, czyli klimatyczny plener ślubny blisko dużego miasta

Nie dajcie się zwieść złudzeniu, że żeby zrobić piękną sesję ślubna w plenerze fotograf ślubny musi udać się z Wam w daleką podróż w nieskalane cywilizacją rejony. Często znane Wam lokalizacje okażą się zupełnie wystarczające, a sam raz na krótka sesję. Tak właśnie było z zdjęciami Marty i Kamila, mimo że wydaje się, ze Arkadię znamy jak własna kieszeń efekty były inne niż zwykle.

Fotograf ślubny Warszawa czyli 6 lokalizacji na plener blisko miasta

Chcielibyście zrealizować ciekawy plener ślubny, ale nie dysponujecie całym weekendem na dalekie wyjazdy? Nie musicie się tym martwić. Polska jest wspaniałym krajem, i w każdym województwie znajdziecie piękny zakątek na krótką sesję ślubną lub rodzinną. Fotograf ślubny Warszawa z pewnością będzie mógł zaproponować Wam kilka interesujących lokalizacji. Dla nas ranking ciekawych miejsc na zdjęcia na pograniczu łódzkiego i mazowieckiego przedstawia się następująco:

  1. Ogród Romantyczny Heleny Radziwiłłowej w Arkadii
  2. Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
  3. Pałac rodziny Poznański w Łodzi
  4. Stary Młyn Wodny
  5. Pałac w Otwocku Wielkim
  6. Off Piotrkowska Center

Oczywiście, znajdziecie wiele innych interesujących opcji, które będą ciekawym tłem dla Waszych zdjęć lub filmu ślubnego, tutaj jednak zebraliśmy te bardziej dostępne zlokalizowane w miastach oraz te mniej uczęszczane, które wymagają dłuższego dojazdu.

fotograf ślubny warszawa

Interesujący plener ślubny w troch innym klimacie, ale również zrobiony w naturze możecie zobaczyć tutaj: Sara & Michał – Deszczowy plener w Górach albo Paulina & Damian – Magiczny plener ślubny w górach.

Zdjęcia wykoranliśmy w Arkadii w Nieborowie, więcej szczegółów na temat muzeum i parku możecie odnaleźć na ich stronie internetowej.

Mamy nadzieję, że ten wpis okazał się do Was pomocny.

fotograf ślubny warszawa

fotograf ślubny warszawa, fotograf ślubny warszawa, fotograf ślubny warszawa

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI, ABY POZNAĆ NASZE PAKIETY
ORAZ OTRZYMAĆ INDYWIDUALNĄ OFERTĘ
O NAS

Jesteśmy pasjonatami opowiadania historii, zawodowymi filmowcami, edytorami i fotografami. Naszym celem jest, żeby wszystkie tworzone przez nas reportaże ślubne doskonale odzwierciedlały Was i Waszą historię. Staramy się, aby nasze prace pozwalały Wam wrócić do dnia ślubu i ponadczasowych wspomnień z nim związanych.

OFERTA

Tworzymy wyjątkowe zdjęcia i filmy ślubne, dzięki którym Wasze wspomnienia zostaną z Wami na dłużej w najpiękniejszej formie. W naszej ofercie znajdziecie, fotografie i film ślubny, sesje plenerowe, teledyski same day edit i filmowe zaproszenia ślubne. Mieszkamy w Łodzi, dzięki czemu łatwo nam działać na terenie całego kraju i Europy.

KONTAKT