Trendy ślubne 2022 – 6 trendów z perspektywy filmowców ślubnych.

Trendy ślubne 2022, które przyciągnęły naszą największą uwagę, ujęte naszym skromnym okiem, z myślą że okażą się dla kogoś inspiracją.

Trendy ślubne 2022 – Wesela w ciągu tygodnia 

Wesela organizowane w ciągu tygodnia zawitały do nas w sezonie po pandemicznym i bardzo szybko zyskały na popularności. Naszym zdaniem jest to absolutnie cudowny pomysł. Oferujący wiele możliwości zarówno Parom Młodym jak i usługodawcom. Wśród rozlicznych zalet pierwszą należy wymienić tę najwspanialszą czyli skrócenie czasu oczekiwania na usługi. Czwartkowe i piątkowe wesela skutecznie uwolniły Pary od dwuletniego, a cząstek nawet dłuższego okresu oczekiwania. Dodatkowa zaletą jest możliwość negocjacji ceny oraz organizacji dwudniowego wesela tam gdzie nie było to możliwe. Oceniamy, że z mniejszym natężeniem ale z pewnością ten trend ślubny utrzyma swoją moc przez najbliższe lata. 

Trendy ślubne 2022 – Wesela Eco-friendly

Chcemy czy nie, konieczność wprowadzania do naszego życia zachowań ekologicznych jest faktem. Nie jest wiec zaskoczeniem, że trend Eco-friendly będzie przenikał do wszystkich sfer naszego życia, również do branży ślubnej. Ilość rozwiązań jakie możemy wdrożyć ma naprawdę szeroki zakres i zadowoli zarówno początkujących jak i najbardziej wymagających ekologów. Zaproponujemy tutaj tylko kilka przyciągających uwagę pomysłów, z wielu możliwych.

Rozpocznijmy od wysokiego C – suknia ślubna. Wydawać by się mogło, że najmniej ekologiczna i najdroższa, przeliczając na ilość razy jaką ją wkładamy, rzecz w naszej szafie. Istnieją jednak sposoby na wprowadzenie w tej kwestii rozwiązań ekologicznych. Możliwe, że u niektórych osób sprawdzi się suknia vintage lub z drugiego obiegu. Często mająca wielką wartość sentymentalną jeśli byłaby to suknia mamy albo babci.  Droga do ołtarza w takiej rodzinnej pamiątce stała by się jeszcze bardziej wzruszająca dla całej rodziny.

Wielbiciele oszczędnych rozwiązań byliby pewnie ukontentowani, ponieważ za ekologią idzie również znacząco niższa cena. Podobnie jest jeśli chodzi o kwiaty, lokalnie uprawiane zgodne z aktualnym sezonem, wspaniale gdyby udało się je wykorzystać po weselu, np. jako dekoracja do domu lub pracy. Nie zapominanych również o prezentach, rezygnacja z rzeczowych prezentów może znacząco zmniejszyć ilość rzeczy jakie generuje przyjęcie ślubne. Co jednak zrobić z przysłowiowymi kwiatami i butelkami wina dołączanymi do kartek z życzeniami?

W tym miejscu możemy zaprosić gości do kreatywności i wykonaniu drobnych upominków DIY bez użycia plastiku lub do wspierania zbiórek i organizacji charytatywnych.

Trendy ślubne 2022 – Wspierania organizacji charytatywnych 

Wspieranie organizacji charytatywnych z roku na rok staje się co raz bardziej popularne, w związku z wydarzeniami jakich aktualnie doświadczamy, sądzimy że staną się one standardem. Będzie to istotny punkt wśród trendów ślubnych na kolejne lata. Stopniowo zbiórki charytatywne zastępując zwyczajowe kwiaty i butelki wina dołączane do życzeń i kartek. Jest to doskonała okazja, żeby wesprzeć inicjatywy, na których zależy Parze Młodej lub służące lokalnej społeczności. Możemy wybrać organizacje charytatywne albo celowe zbiórki.

Trendy ślubne 2022 – Dekoracje inspirowane ziemią i naturą

Początki tego trendu ślubnego można było zauważyć już w końcu sezonu 2021, a nawet jeszcze wcześniej w filmach ślubnych i fotografii z 2020 roku. Na ostatnich jesiennych ślubach obserwowaliśmy już dekoracje w kolorach ziemi oraz naturalnych suszonych kwiatów, traw i liści. „Suszony trend” jest zjawiskiem, który z pewnością zostanie z nami na dłużej. Tego typy dekoracje maja wiele zalet i szerokie zastosowanie, ponieważ można je wykorzystać do budowy instalacji, ścianek, ołtarzy ślubny, bukietów oraz dekoracji stołów, poza tym przyciągają trwałością i oryginalnym wyglądem. Doskonale wpisują się również do dekoracji wesele w stylu boho lub rustykalnych. Na ślubnych stołach można się podziewać dominacji koloru nude, rdzawego i kawowego. Perfekcyjnym akcentem wyróżniającym będą mogły być kolory złota oraz naturalnej zieleni.

Trendy ślubne 2022 – dwuczęściowa suknia ślubna 

Moda na dwuczęściowe suknie ślubne z pewnością pozostanie trendem niszowym. Daleko mu do tradycji,
a i wsród Panien Młodych poszukujących nowoczesnych rozwiązań nie będzie to zapewne pierwszy wybór. Nie mniej jednak, mieliśmy już kilka okazji do obserwowania takich sukien i głęboko wierzymy, że będzie ich co raz więcej. Takie rozwiązania będą co raz popularniejsze, ze względu na co może się wydawać paradoksalne ich praktyczne atrybuty. Możliwość nietypowego łączenia materiałów, większy komfort, a okazja do wykorzystania elementów sukni podczas innych wyjść wspaniale wpisuje się w trend eko i zadowoli największe fanki praktycznych rozwiązań.

Trendy ślubne 2022 – Wesela z stylu Brigertonów 

Zastanawiając się nad tym jak na nasze życie codzienne i niecodzienne, bo przecież ślub jest wydarzeniem niecodziennym, ma wpływ popkultura można sobie udzielić dwóch odpowiedzi, duże albo bardzo duże. Dlatego właśnie niektóre teksty z filmów i seriali wchodzą na stałe do naszego słownika, makijaże noszone przez bohaterów seriali pojawiają się na ulicach, a dekoracje z Brigertonów zawijają na nasze weselne stoły. Wzrost tego trendu obserwujemy wraz z tryumfem wyników oglądalności drugiego sezonu. I bez względu na to, czy artystyczny wymiar serialu uznajemy za objawy przebłysku geniuszu czy też nie, błękity i blade róże wraz z drobnymi niebieskimi kwiatkami rozgoszczą sie wśród dekoracji w tym roku oraz zapewne i w przyszłym.

Dodatkowo pewnie spodziewać się można elementów bladozłotego koloru a można nawet łososiowego? Bądź co bądź czegokolwiek nie sądzimy o serii, scenografia była tam imponująca i na naszych lokalnych ślubach jej elementy będą sie prezentowały równie wspaniale. 

Jeśli mamy sobie czegoś życzyć na ten sezon, to tego żeby mógł on się odbyć spokojnie i planowo. Wszyscy napotykamy ostatnio wiele trudności, pandemia, wojna w Ukrainie, rosnąca inflacja i zapewne wiele innych zmagań, z którymi musimy się mierzyć. Wydaje się, że wszyscy oczekują teraz chwili wytchnienia, czekamy również my.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI, ABY POZNAĆ NASZE PAKIETY
ORAZ OTRZYMAĆ INDYWIDUALNĄ OFERTĘ
O NAS

Jesteśmy pasjonatami opowiadania historii, zawodowymi filmowcami, edytorami i fotografami. Naszym celem jest, żeby wszystkie tworzone przez nas reportaże ślubne doskonale odzwierciedlały Was i Waszą historię. Staramy się, aby nasze prace pozwalały Wam wrócić do dnia ślubu i ponadczasowych wspomnień z nim związanych.

OFERTA

Tworzymy wyjątkowe zdjęcia i filmy ślubne, dzięki którym Wasze wspomnienia zostaną z Wami na dłużej w najpiękniejszej formie. W naszej ofercie znajdziecie, fotografie i film ślubny, sesje plenerowe, teledyski same day edit i filmowe zaproszenia ślubne. Mieszkamy w Łodzi, dzięki czemu łatwo nam działać na terenie całego kraju i Europy.

KONTAKT